Mai társadalmunk egyre nagyobb figyelmet fordít az állatok jóléte és védelme iránt. A világ minden országában törvényeket hoznak az állatok és jogainak védelmében, ezek közül választottunk ki tíz érdekes és fontos törvényt.
# 1 Új-Zéland hivatalosan is elismerte, hogy az állatok érző lények
Új-Zélandot az állatjólét és -védelem területén világelsőnek tartják. A World Animal Protection szerint az új-zélandi állatjóléti stratégia kimondja, hogy az állatok érző lények, ezért nem okozható nekik fájdalom, és tekintettel kell lenni a szorongásukra és viselkedési szükségleteikre.
# 2 Lengyelországban mindenki köteles bejelenteni egy állatmenhelyen, a tűzoltóságon vagy a rendőrségen, ha elhagyott kutyát vagy macskát talál
A World Animal Protection szerint a bejelntési kötelezettség miatt az elhagyott kutyának vagy macskának nem kell tévelyegnie és éhen halnia az utcán.
# 3 Virginiában egy kutya ellopása akár 10 év börtönnel is büntethető
Az Egyesült Államok számos államában a kutyákat törvény szerint tulajdonnak tekintik, annak ellenére, hogy az emberek családtagjaiknak tartják őket. Ezért ha valaki ellop egy kutyát, az esetek többségében az illető megúszhatja. Virginia-ban ez azonban nem olyan könnyű, mert egy kutya ellopása akár 10 év börtönt is érhet, függetlenül az állat anyagi értéktől.
# 4 Alaszkában, a válások során a bíró eldönti, ki kapja meg az állatot
A Washington Post szerint 2017-ben Alaska lett az első állam, amely megváltoztatta háziállatokkal kapcsolatos hozzáállást a válási ügyekben. Válás esetén az állatokkal most már szinte ugyanúgy bánnak, mint a gyerekekkel: a bíró meghatározza, hogy ki kapja meg a háziállat felügyeletét, figyelembe véve a számukra legmegfelelőbbet.
# 5 Oroszország betiltja az állatkínzást
Az orosz állatvédelmi törvény szerint tilos az állatsimogatók működtetése bevásárlóközpontokban, az állatkávézók működtetése, betiltották az állatviadalokat, valamint az állatok bárokban és éttermekben történő elhelyezését és a kóbor macskák és kutyák leölését.
# 6 Hollandiában éves kutyaadót kell fizetniük a gazdiknak
Hollandia arra törekszik, hogy az első olyan ország legyen, ahol nincsenek kóbor állatok. Hollandia legtöbb városában éves kutyaadó van, amelyet az egyes háztartások kutyáinak számától függően számolnak ki, melyet a helyi önkormányzat határoz meg.
# 7 Az Egyesült Királyságban az állatkínzás öt év börtönnel büntethető
Az Egyesült Királyságban az állatkínzásért kiszabott büntetésk esetén a maximális bírság 5000 fontról (~2 000 000 forintról) 20 000 fontra (~8 000 000 forintra) emelkedett, és súlyosabb esetekben a maximális büntetésként öt év börtön is kiszabható.
# 8 Németországban egy védett állat megöléséért kiszabott bírság akár 25 000 euró is lehet
A World Animal Protection szerint a védett állat megöléséért kiszabott bírság akár 25 000 euró is lehet Németországban.
# 9 Torinóban a kutyatulajdonos büntetést kap, ha naponta kevesebb, mint háromszor sétáltatja meg a kutyáját
A Environmental News Network szerint Torinóban 500 euró (180 000 forint) pénzbírságot szabhatnak ki azon kutyatulajdonosoknak, akik napi kevesebb, mint 3 alkalommal sétáltatják háziállataikat.
# 10 Oklahomában a kutyatulajdonos teljes felelősséggel tartozik minden olyan sérülésért, amelyet a kutyája okozott
Oklahomában szigorú törvények vonatkoznak a kutyaharapásokra. Az AllLaw szerint, teljes mértékben a kutyatulajdonos felelős a kutyája által okozott sérülésekért.
boredpanda.com nyomán magyarallatvedelem.hu