Image default

Óriás atlaszlepke jelent meg az Egyesült Államokban, pedig nem ott őshonos

A qubit.hu internetes híroldal hívta fel rá a figyelmet, hogy atlaszlepkét találtak a múlt hónapban Washington államban. A cikkükből kiderül, hogy most az Egyesült Államok mezőgazdasági minisztériuma, az USDA a lakosság segítségét kéri egy trópusi rovarfaj további példányainak felkutatásában – írja az IFL Science. A szövetségi agrártárca azután fordult a lakossághoz, hogy az amerikai Washington államban még júliusban sikerült befogni egy élő atlaszlepkét (Attacus atlas). 

 

A 25-26 centiméteres szárnyfesztávolságú lepkefaj Délkelet-Ázsiában, Dél-Kínában honos, de jelentős populációi élnek Thaiföldön, Indonéziában és Indiában is. Bár az egzotikus rovarokat bemutató állatkerti lepkeházakban hűvösebb éghajlaton is szokás szaporítani, az USA-ban a potenciálisan veszélyes inváziós fajnak számít, így importját szigorú engedélyekhez kötve korlátozzák.

Az IFL Science által megkérdezett szakértők eddig nem találtak elfogadható magyarázatot, hogy miként került a szabadban befogott atlaszlepke Washingtonba. Így az sem tudható, hogy akad-e még több példány a fajból. A lap úgy tudja, hogy természetes elterjedési területein kívül 2012-ben az angliai Ramsbottomban már fogtak be a washingtonhoz hasonló körülmények között egy atlaszlepkét. Az akkori híradás szerint az a példány gyaníthatóan egy magángyűjteményből szökött meg. – írta meg a qubit.hu.

 

(Forrás: quibit.hu, Kép: wikipedia.hu)

 

Magyar Állatvédelem